Czym jest mączka bazaltowa

Jako mączkę bazaltową określa się znakomity naturalny nawóz, który warto wziąć pod uwagę szukając odpowiedniego nawozu do naszego przydomowego ogródka. Na czym polegają jego cenne właściwości? Zobacz w dalszych częściach niniejszego tekstu.
Termin mączka bazaltowa zrodził się do określenia wyżej wspomnianego nawozu nieprzypadkowo, ponieważ występuje on jako następstwo zmielenia skały bazaltowej. Jest wykorzystywany po to, aby robić rozmaite http://mikado.bialystok.pl/rolety-materialowe-2/ uprawy, bowiem przyjmują się na nim tak uprawy warzywne i owocowe, jak także dekoracyjne gatunki roślinne i kwiatowe. Mączka jest zdrowa dla ziemi, nie wywołuje zamieszkiwania w niej szkodników, które mogłyby siewy zniszczyć, czy nimi się żywić, a także jest w pełni ekologicznym rodzajem nawozu, zatem idealnie nadaje się przede wszystkim na to, żeby niwelować i tłumić w samym zarodku szkodliwe mszyce, ślimaki oraz choroby roślin. Mączka bazaltowa to nieodzowny składnik kompostu.

Jest doskonała do kompostowania. Wyróżnia się kilka jej ciekawych form zastosowania.
By stworzyć odpowiednią ilość mączki bazaltowej musimy zmielić skały bazaltowe, a w nich znajduje się mnóstwo cennych właściwości takich jak chociażby mikroelementy oraz witaminy i makroelementy. Rośliny mogą wtedy należycie rosnąć i świetnie funkcjonować. Co więcej, mączka jest naturalna, jak już wyżej o tym wspomnieliśmy, zatem jest rewelacyjnym nawozem dla wszystkich chcących prowadzić eko uprawy. W mączce występuje tlenek krzemu czyli siO2, a ściślej jest tam w niej go między czterdzieści a pięćdziesiąt procent.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: via ferraty w austrii wyjazd