Jak przygotować ogród na zimę?

Masz przepiękny plac ogrodowy rozciągający się wokół Twojego domu, ale nie masz zupełnie pomysłu na to, w jaki sposób przygotować go, a w zasadzie stosownie zabezpieczyć przed wystąpieniem pierwszych symptomów wskazujących na rozpoczęcie się sezonu zimowego? Warto, żebyś przeczytał wszystko w dalszych fragmentach naszego tekstu. Zachęcamy do lektury.
W szczególności ogród powinien być porządkowany, począwszy od pielęgnacji drzewek owocowych takich jak chociażby grusze, czy jabłonie, bo to w okresie wczesnej jesieni zaczynają się przecież pojawiać pierwsze owoce, na przykład jabłka, czy grusze, a także późnojesienne wiśnie i czereśnie oraz śliwy. Na pniach tych ostatnich z wyżej wymienionych gatunków znajdować się powinny zaś specyficzne opaski powstałe z trwałego papieru o strukturze falistej, który ma charakterystycznie pofałdowaną warstwę blachy mosiężne CuZu37 znajdującą się na spodzie. To jest natomiast równoznaczne z tym, że w przypadku ewentualnych zagrożeń insektami takimi jak przykładowo często atakujące drzewa śliwkowe gąsienice owocówki zwane śliwkóweczkami, nie będzie najmniejszych trudności z ich wyłapaniem.

Jednym z bardzo powszechnych w polskim ogrodzie jesiennych owadów – szkodników okazuje się piędzik przedzimek. To insekt tworzący nieestetyczne przedziurawienia w listkach, zatem konieczne jest ochronienie roślin również przez tego rodzaju działaniem szkodliwym. Piędzik przedzimek może występować zarówno na czereśniach, jak i wiśniach, gruszach, czy śliwach i jabłoniach. Właśnie we wrześniu warto zatem rozpocząć robienie na niego pierwszy pułapek, a mianowicie wykonujemy to poprzez zakładanie lepkich pułapek.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: https://tkchopin.pl/