W ogrodzie mam pędraki. Co z nimi zrobić?

Pędrakami nazywa się larwy chrząszczy, które bytują głęboko w ziemi, ale też są niesamowicie szkodliwe dla trawników, mimo tego, że występują ukryte w środku gleby. Powód? Przede wszystkim wiążą się one z negatywnym oddziaływaniem na jakość trawy.
W szczególności pędraki prowadzą do usychania trawy oraz do jej pożółknięcia. Jest to jednoznaczne z obumieraniem darni, a w Kominki Rzeszów konsekwencji tego całkowitym zniszczeniem trawnika. Nie wiadomo, jakie jest źródło wydobywania się pędraków, jednak najczęściej mowa o ich wychodzeniu przy sprzyjających ku temu warunkach pogodowych. Na rynku jest dostępnych mnóstwo specjalistycznych środków zwalczania pędraków, ale czy wszystkie z nich naprawdę są skuteczne chociażby w najmniejszym wymiarze? Sprawdź poniżej.
Pędraki to inaczej larwy chrabąszcza majowego. Z regeneracja przekładni kierowniczej łaciny ten gatunek szkodnika insekta określa się mianem Melolontha melolontha.

Jest to łatwy do rozpoznania owad, jaki posiada jakieś trzy- maksymalnie cztery centymetry długości. Odznacza się czarnymi zakończeniami w odwłoku, a jego główka jest lekko brązowa. W całości są natomiast białe. Wychodzą z larw wydobywających się z wnętrza ziemi. Uszkadzają korzenie, a żeby rozwinęły się na dobre potrzebny jest czas nawet do trzech lat. Mają wygięte ciało, przypominając swego rodzaju podkowę. Jeżeli coś takiego zobaczysz na swoim trawniku, możesz mieć pewność, że te pędraki stanowią szkodnika, który zasiedlił się w Twoim ogródku. Pędraki nieprzypadkowo zalegają w trawach, ponieważ żywią się korzeniami trawiastych roślin oraz samą trawą.
Autor artykułu: