Owady pożyteczne dla człowieka

Bardzo wiele owadów zamieszkujących planetę Ziemię to owady bardzo pożyteczne dla człowieka. Do owadów pożytecznych dla człowieka zaliczmy przede wszystkim pszczoły, chrząszcze i osy. Owady te przede wszystkim zapylają kwiaty drzew owocowych oraz kwiaty uprawianych przez człowieka roślin. serwis laptopów rumia Niektóre owady skutecznie niszczą także szkodliwe dla człowieka inne owady. Takim przykładem owadów działających na korzyść człowieka są ważki, których pokarmem są komary.

Do pożytecznych dla człowieka owadów należy także biedronka, która https://www.ast.pl/transportery-plytkowe,5463.html zwalcza między innymi żerujące na roślinach mszyce i inne szkodniki. Owady produkują także wiele produktów, które wykorzystuje człowiek. Najwięcej pożytecznych produktów produkują pszczoły. Produkują one przede wszystkim chętnie przez nas jedzony miód, ale także wosk. Pszczeli wosk używany jest do wyrobu świec, jest także jednym ze składników gumy do żucia. Nie zapominajmy także o pracowitych jedwabnikach, którym zawdzięczamy naturalny jedwab. Na świecie żyją jednak także owady wyrządzające szkody człowiekowi.

Zobacz stronę autora: tłumacz języka francuskiego