Szkocki kot Fold

Wśród różnych ras kotów interesującą rasą jest szkocki kot Fold. Rasa ta powstała w wyniku prac hodowlanych. W wyniku prac genetycznych osiągnięto efekt w postaci stworzenia kota, którego kościec w okolicach ogona i kończyn tylnych został zniekształcony. Spowodowało to, że angielski związek hodowców kotów podjął decyzję o unieważnieniu rasy Fold. Koty te mają także kłapciaste uszy, które są raczej charakterystyczne dla psów lub świń.

To także zadecydowało o tym, że kot ten jest nie jest gastroskopia żary rasą dopuszczaną do wystaw, które organizują organizacje hodowlane kotów. Koty rasy Fold to koty o miłym i spokojnym charakterze. Koty te uwielbiają zabawy, bardzo zaprzyjaźniają się ze swoimi właścicielami. Spośród członków rodziny wybierają najczęściej jedną osobę, którą darzą wyjątkowym przywiązaniem. Są doskonałymi towarzyszami dla innych zwierząt domowych, tolerują obecność innych kotów. Hodowlę tym kotom można polecić początkującym hodowcom, gdyż są to koty, które bardzo rzadko chorują na typowe kocie choroby.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: zwrot podatku śląskie