W ogrodzie mam pędraki. Co z nimi zrobić?

Pędrakami nazywa się larwy chrząszczy, które bytują głęboko w ziemi, ale teżhttps://eim.waw.pl/wypadki-komunikacyjne/ są niesamowicie szkodliwe dla trawników, mimo tego, że występują ukryte w środku gleby. Powód? Przede wszystkim wiążą się one z negatywnym oddziaływaniem na jakość trawy.
W szczególności pędraki prowadzą do usychania trawy oraz do jej pożółknięcia. Jest to jednoznaczne z obumieraniem darni, a w konsekwencji tego całkowitym zniszczeniem trawnika. Nie wiadomo, jakie jest źródło wydobywania się pędraków, jednak najczęściej mowa o ich wychodzeniu przy sprzyjających ku temu warunkach pogodowych. Na rynku jest dostępnych mnóstwo specjalistycznych środków zwalczania pędraków, ale czy wszystkie z nich naprawdę są skuteczne chociażby w najmniejszym wymiarze? Sprawdź poniżej.
Pędraki to inaczej larwy chrabąszcza majowego. Z łaciny ten gatunek szkodnika insekta określa się mianem Melolontha melolontha.

Jest to łatwy do rozpoznania owad, jaki posiada jakieś trzy- maksymalnie cztery centymetry długości. Odznacza się czarnymi zakończeniami w odwłoku, a jego główka jest lekko brązowa. W całości są natomiast białe. Wychodzą z larw wydobywających się z wnętrza ziemi. Uszkadzają korzenie, a żeby rozwinęły się na dobre potrzebny jest czas nawet do trzech lat. Mają wygięte ciało, przypominając swego rodzaju podkowę. Jeżeli coś takiegohttp://sawo.com.pl/pl/sawo-wiaty-samochodowe zobaczysz na swoim trawniku, możesz mieć pewność, że te pędraki stanowią szkodnika, który zasiedlił się w Twoim ogródku. Pędraki nieprzypadkowo zalegają w trawach, ponieważ żywią się korzeniami trawiastych roślin oraz samą trawą.
Autor artykułu:

Może Ci się również spodoba